Timotej „Cristy“ Starinský prvým víťazom e-Fortuna ligy
24. októbra 2021

V rámci Futbalu v meste sa vo štvrtok 19. augusta uskutočnilo finále e-Fortuna ligy. Historicky prvým víťazom sa stal Timotej „Cristy“ Starinský, ktorý vo finále reprezentoval MFK Ružomberok.

Finálového podujatia e-Fortuna ligy sa zúčastnilo 12 e-športovcov, ktorí reprezentovali 12 klubov Fortuna ligy. Finalisti hrali vo vopred pripravenej zóne priamo na námestí pred Eurovea v rámci podujatia Futbal v meste. 

 Toto je 12 finalistov e-Fortuna ligy

Finálové podujatie sa hralo v hre FIFA 21 na Sony PS4. Turnaj sa rozbehol najskôr bojom v základných skupinách, od štvrťfinále ste mohli stream sledovať aj naživo prostredníctvom nášho Twitch účtu a Facebooku Fortuna ligy.   

Približne o 19:00 turnaj vyvrcholil veľkým finále, v ktorom sa stretli Timotej „Cristyy_7“ Starinský reprezentujúci MFK Ružomberok a Jozef „fcst19“ Javorek ako hráč FK Pohronie. Finálový dvojzápas bol vyrovnaný, v prvom dueli dokonca favorizovaný Cristy prehral 1:2, v odvete však dokázal zvíťaziť 2:0 a stal sa šampiónom premiérového ročníka e-Fortuna ligy.   

 „Teším sa veľmi z víťazstva, pre toto som dlhé roky drel. Teším sa, že som prvý víťaz turnaja, to mi už nikto nezoberie. Som rád, že podobné turnaje prišli už aj na Slovensko. Verím, že to nie je posledný rok, čo sa niečo také koná,“ opisuje svoje pocity šťastný víťaz turnaja Timotej „Cristy“ Starinský, ktorý je profesionálnym e-športovcom. „Áno, živím sa tým,“ dodal.   

CELKOVÉ PORADIE   

Cristyy_7 (Timotej Starinský – MFK Ružomberok) 

Fcst13 (Jozef Javorek – FK Pohronie) 

THE_Maajky (Marián Dobosy – ŠK Slovan Bratislava)     

ZÁPASY O UMIESTNENIE   

Semifinále č.1: THE_Maajky – cristyy_7 (1:1, 1:4)   

Semifinále č.2: FCST_Alex – fcst13 (0:3, 2:2)   

O 3. miesto: THE_Maajky – FCST_Alex 3:1   

Finále: Cristyy_7 – fcst13 (1:2, 2:0)