VŠEOBECNÉ PRAVIDLÁ

FORMÁT TURNAJA

Konzola : PS5

Verzia hry : FIFA 23

Mód hry : FUT (Ultimate Team)

Reštrikcie : Zakázané používanie hráčov na hosťovanie (LOAN karty)

 

KVALIFIKÁCIA

Do kvalifikácie sa môže prihlásiť každý. Stačí si vybrať termín kvalifikácie, resp. svoj obľúbený klub Fortuna ligy, ktorý by chcel reprezentovať vo finále v prípade víťazstva v kvalifikácii. Za každý klub postupuje do finále jeden hráč. Kluby, ktoré majú svojho oficiálneho ešportového zástupcu, ho môžu nominovať. V takomto prípade však ešportovec musí potvrdiť svoju úlohu favorita víťazstvom v zápase proti víťazovi kvalifikácie. Úspešný z dvojice postúpi do finále.

 

FINÁLE

Každý zapojený klub Fortuna ligy bude mať vo finále svojho zástupcu. Finalista bude reprezentovať klub v offline finále, ktoré sa uskutoční v Bratislave na konci júna. Finále bude streamované naživo na Twitch kanáli eFortuna_liga a takisto na Facebooku a Youtube Fortuna ligy.

 

CENY PRE VÍŤAZOV:

Víťaz e-Fortuna ligy (1. miesto):

  • pamätný pohár pre víťaza eFortuna ligy
  • kredit v hodnote 1000 eur od FORTUNA
  • vecné ceny od partnerov
  • výbava fanúšika od svojho klubu

2.miesto:

  • kredit v hodnote 300 eur od FORTUNA
  • vecné ceny od partnerov
  • výbava pre fanúšika od svojho klubu

3.miesto:

  • kredit v hodnote 200 eur od FORTUNA
  • vecné ceny od partnerov
  • výbava pre fanúšika od svojho klubu


VŠEOBECNÉ PRAVIDLÁ LIGY

1.1 eFORTUNA liga

Vyhlasovateľom turnaja je Únia Ligových Klubov (ÚLK), technickú realizáciu turnajov a finále zabezpečuje Yvents s.r.o. na hernom portáli Yzone.sk.

1.2 Komunikácia

Komunikáciu s hráčmi v priebehu turnaja zabezpečuje pre usporiadateľov nimi stanovený administrátor.

Pri turnaji je každý hráč povinný byť ONLINE na Discorde a komunikovať s administrátorom v prípade potreby a to počas celého diania turnaja.

Discord je k dispozícií ku stiahnutiu na stránke TU.

Pre komunikáciu s administrátorom je možné použiť taktiež súkromné správy v čase, kedy turnaj nie je ONLINE. Nejedná sa však o hlavný komunikačný kanál s administrátorom počas turnaja!

Zhodnosť nicku na DISCORDE a herného nicku na platforme na ktorej hráte (PS5 – Playstation 5)  je NUTNOSŤOU!

1.3 Herné účty

Každý hráč je POVINNÝ mať správne vyplnený PSN – Playstation Nick (názov herného účtu)  vo svojom profile – pri registrácii

V opačnom prípade môže prísť ku vylúčeniu  daného hráča z prebiehajúceho turnaja – tzn. kontumácia všetkých jeho zápasov so skóre 0-3 a odstránením z pavúka

1.4 Potvrdenie účasti

V procese CHECK-IN je hráč  povinný potvrdiť svoju účasť a prítomnosť v turnaji na stránke turnaja – Yzone.sk. Pokiaľ hráč svoju účasť nepotvrdí, bude jeho registrácia neplatná a nebude zaradený do pavúka!

1.5 Podmienky účasti

Do eFortuna ligy sa môže prihlásiť hráč iba ak má trvalý pobyt v Slovenskej Republike a dovŕšil vek 15 rokov – podmienka vyplnenia registrácie – trvalý pobyt . Prípadné výhry účastníkov, ktorí nebudú spĺňať túto požiadavku, budú odňaté a výhru získa hráč umiestnený na nižšej pozícii ako výherca.

 

HERNÝ SYSTÉM

2.1 Rozpis turnajov

11.3.2023 |17:00| MŠK Žilina

18.3.2023 |17:00| MFK Dukla Banská Bystrica

25.3.2023 |17:00| MFK Ružomberok

1.4.2023 |17:00| MFK Zemplín Michalovce

8.4.2023 |17:00| AS Trenčín

15.4.2023 |17:00| FK Železiarne Podbrezová

22.4.2023 |17:00| FC ViOn Zlaté Moravce

29.4.2023 |17:00| FC Spartak Trnava

6.5.2023 |17:00| MFK Skalica

13.5.2023 |17:00| DAC Dunajská Streda

20.5.2023 |17:00| MFK Tatran Liptovský Mikuláš

27.5.2023 |17:00| ŠK Slovan Bratislava

 

Kvalifikačné turnaje pozostávajú iba z play-off časti BO2, Single Elimination. Kde bude náhodne generovaný systémom zostavený pavúk.

BO2 – hrá sa na súčet skóre z dvoch zápasov. Ak je po odohratí oboch duelov skóre vyrovnané, nasleduje Golden Goal – štart nového zápasu a hráč, ktorý dá prvý gól, vyhral.

2.1.1 Postupujúci hráči

Z každej kvalifikácie postúpi TOP 1 hráč do finálového turnaja.

Ak má ešportový tím svojho zástupcu, víťaz kvalifikačného turnaju určeného pre daný ešportový tím sa s ním stretne v ďalšom dvojzápase, ktorý určí, kto bude reprezentovať daný klub vo finálovom evente.

Doplnkový zápas bude hraný formou zápasu  – BO2 – súčet skóre – tzn. súčet skóre z dvoch zápasov sa vyhodnotí a následne sa určí víťaz. Pravidlá tohto zápasu sa zhodujú s pravidlami kvalifikačného turnaja.

Ak ešportový tím nemá svojho zástupcu, víťaz kvalifikačného turnaja nemusí hrať doplnkový zápas a postupuje priamo do finálového eventu.

Finálový event bude teda pozostávať z 12 hráčov zastupujúcich svoje kluby.

2.2 Hráči

Hráči nesmú hrať  s použitím externých aplikácií alebo hardwaru, ktorý zasahuje do hry.

Hráči nesmú používať skripty, ktoré akokoľvek menia nastavenia hry, hráčov, či menia nastavenia vykresľovania.

V prípade porušenia týchto pravidiel bude hráčovo počínanie riešené osobne v súkromnej komunikácii s príslušným administrátorom, ktorý následne vyvodí dôsledky ktoré odkomunikuje do verejného kanálu DISCORD.

Hráč môže streamovať svoj zápas na streamovacích platformách Twitch / Youtube.

2.3. Priebeh zápasov

Po skontrolovaní check-in zadaní hráčov (tímov) do systému bude automaticky vygenerovaný pavúk – rozdelenie hráčov do pavúka podľa kapacity zaregistrovaných hráčov, ak bude konečný súčet hráčov nepárny, resp. Kapacita nebude totožná s formátom pavúka (8/16/32/64/128/256 hráčov), náhodne určení hráči sa posunú do ďalšieho kola bez odohratia zápasu – FREE WIN.

Po vytvorení pavúka  bude rozpis zápasov zverejnený na stránkach Yzone.sk v príslušnom turnaji.

Všetci hráči sú povinní sledovať web Yzone.sk a skupinu na discorde kde admin turnaja komunikuje dôležité informácie pre hráčov.

Spustite hru FIFA 23 -> FIFA ULTIMATE TEAM -> zvoľte možnosť „Priateľské zápasy“ -> vyber si svojho súpera z friendlistu a pozvi ho do lobby -> počkajte na pripojenie súpera.

READY pre úspešné zahájenie zápasu kliknite na spustite zápas.

Ak nastanú akékoľvek komplikácie treba sa obrátiť na admina, ktorý bude v discord chate k dispozícii.

2.4. Zápas

Pre účasť je nutné vlastniť PS PLUS predplatnú službu, inak nie je možné využívať multiplayer.

Pred zápasom sú obe strany povinné skontrolovať nastavenia lobby – typ zápasu = klasický zápas .

Štartom zápasu súhlasia obe strany s nastavením a ďalej nie je možné sa odvolať na nesprávne nastavenie zápasu.

2.5. Problém so spojením

Pokiaľ nastane problém so spojením (nedá sa spolu spojiť alebo súčasne vyhadzuje do lobby zo zápasu) a dokáže sa, že hráči majú správny NAT type – typ pripojenia (túto hodnotu môžete overiť v teste internetového pripojenia priamo v nastaveniach Playstation 5) , prebehne los o víťaza zápasu.

Los prebieha spôsobom, že si hráč vyššie v pavúkovi vyberie číslo 1 alebo 2 a admin uskutoční los na stránke random.org. Tento los bude live nahrávaný a výsledok sa hráči dozvedia prostredníctvom videa, ktoré admin postne do chatu na discorde.

Problémy so spojením však netreba riešiť hneď losom, najprv skúsiť reštart hry a následne konzoly, prípadne routeru až potom pristúpiť k losu.

 

SANKCIE

3.1 Porušovanie pravidiel turnaja

Je prísne zakázané zámerne zdržiavať alebo narušovať turnaj alebo porušovať jeho pravidlá. V takom prípade môže byť hráč administrátorom vylúčený z turnaja . V prípade porušenia týchto pravidiel bude hráčovo počínanie riešené osobne v súkromnej komunikácii s príslušným administrátorom, ktorý následne vyvodí dôsledky ktoré odkomunikuje do verejného kanálu DISCORD.

Používanie nadávok, urážanie alebo akékoľvek prejavy rasizmu budú trestané vylúčením z turnaja a zákazom účasti, tzv. BAN-om na nasledujúce eventy v mesiaci.

3.2 Nedostavenie sa ku zápasu

Akonáhle sa hráč nedostaví do 20 minút po oficiálnom začiatku zápasu, je kontumačne porazený. Pre potvrdenie kontumácie musí hráč priložiť screenshot alebo fotku pozvánky s časom, že sa súper na zápas nedostavil. Zhotovenú fotku pošle hráč adminovi do súkromnej správy na Discorde a ten situáciu následne vyhodnotí – buď daný screenshot uzná za právoplatný, tzn. spĺňa požiadavky ktoré sú vyššie uvedené, alebo ho neuzná v prípade že je screenshot v nedostatočnej kvalite resp. na ňom neboli všetky splnené už spomínané požiadavky .

Pokiaľ do 40 minút po oficiálnom začiatku zápasu nebude reagovať alebo komunikovať ani jeden z dvojice hráčov, obaja hráči budú z turnaja kontumačne vyradení.

 

VYHLASOVATEĽ

Vyhlasovateľom je Únia Ligových Klubov -ÚLK, Yvents s.r.o. prostredníctvom herného portálu Yzone.sk zabezpečuje technickú realizáciu.

O udelení trestu (vylúčenie, kontumácia) rozhoduje administrátor na základe priložených dôkazov. Dôkazom môže byť napr. screenshot, fotka alebo demo z hry.

V prípade akýchkoľvek dotazov sa vždy obráťte na administrátora.

Administrátor si vyhradzuje právo na zmenu či doplnenie pravidiel herného systému alebo času v priebehu akéhokoľvek turnaja.

Administrátor neznalosť pravidiel neospravedlňuje.

 

OSOBNÉ ÚDAJE

Yvents s.r.o. bude spracovávať osobné údaje hráčov turnajov a finále v súlade s Ochranou osobných údajov a podmienok ochrany súkromia.

V prípade akýchkoľvek nezrovnalostí či nejasností v pravidlách nás kontaktujte na týchto emailoch: fifa@ygames.sk

 

ETICKÝ KÓDEX

Každý hráč a tím sú povinní dbať na dobré meno turnaja a na dodržiavanie týchto pravidiel, právnych predpisov, všeobecných zásad etiky, slušného správania a fair-play.

Každý hráč a tím sú povinní vyhnúť sa akýmkoľvek nevhodným a / alebo dehonestujícím aktivitám, ktoré by mohli poškodiť dobré meno turnaja alebo jej partnerov.

Hráči i tímy sú povinní vyvarovať sa akejkoľvek verejnej komunikácii a vyjadrovania, ktoré by mohlo poškodiť dobré meno turnaja alebo ho prezentovať v očiach verejnosti v negatívnom svetle.

Hráči i tímy sú povinní pristupovať k turnaji a jednotlivým zápasom vážne a v každom zápase vyvinúť maximálne úsilie na dosiahnutie najlepšieho možného výsledku a umiestnenia. Predčasné odchádzanie od herného miesta, odpájanie sa zo zápasov, vzdávanie zápasov v súperov prospech či zámerná prehra sú prísne zakázané.

V prípade porušenia týchto zásad bude hráčovo počínanie riešené osobne v súkromnej komunikácii s príslušným administrátorom, ktorý následne vyvodí dôsledky ktoré odkomunikuje do verejného kanálu DISCORD.

Je prísne zakázané zámerne zdržiavať či narušovať ligu a / alebo zápasy alebo porušovať tieto pravidlá. Používanie nadávok, urážanie alebo akékoľvek prejavy rasizmu budú trestané vylúčením z turnaja a zákazom účasti, tzv. BAN-om na nasledujúce eventy v mesiaci.

Zodpovednosť za správanie hráčov nesie nielen samotný hráč, ale aj tím, ktorého je hráč členom.