O LIGE

efortunaliga

EFORTUNA LIGA

E-Fortuna liga je oficiálna e-športová súťaž v hre FIFA, v roku 2022 sa bude hrať FIFA 22.

E-Fortuna ligu organizuje Únia ligových klubov, resp. ÚLK marketing a jej partneri. Je určená pre všetkých e-športových hráčov, ale aj e-športových nadšencov, ktorí si radi zahrajú hru FIFA na konzolách Sony Playstation

12. SEMIFINÁLOVÝCH KÔL

Ak sa chceš zapojiť, stačí sa registrovať na jedno z dvanástich kvalifikačných kôl. Registrácia je zdarma, víťazi kvalifikačných kôl sa stretnú vo veľkom finále. Každý klub bude vo finále reprezentovať jeden zástupca. Prvé kvalifikačné kolo štartuje 26. februára a veľké finále je na programe v auguste 2022.

VŠETKY ZÁPASY V REŽIME FUT

E-Fortuna liga sa bude hrať exkluzívne na konzolách Playstation 5 za podpory všetkých futbalových klubov najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy. Každý registrovaný hráč musí mať minimálne 15 rokov (v čase finále, august 2022) a všetky zápasy sa odohrajú v režime FIFA Ultimate Team (FUT).

ONLINE SEMIFINÁLE

Do e-Fortuna ligy sa môže prihlásiť každý. Stačí si vybrať termín semifinále, resp. svoj obľúbený klub Fortuna ligy, ktorý by si chcel reprezentovať vo finále v prípade víťazstva v kvalifikáci. Za každý klub postupuje do finále jeden hráč. Kluby, ktoré majú svojho oficiálneho e-športového zástupcu, ho môžu nominovať. V takomto prípade však e-športovec musí potvrdiť svoju úlohu favorita víťazstvom v zápase proti víťazovi semifinále. Úspešný z dvojice postúpi do finále. Každý víťaz semifinále, resp. finalista získava vecné ceny od Fortuna ligy a jej partnerov a finančný kredit vo výške 50 eur. Všetky kvalifikácie sa uskutočnia online.

PREDSTAVENIE FINALISTOV

Každý finalista bude oficiálne predstavený vo svojom klube. V rámci predstavenia dostane oficiálny dres klubu so svojim menom, absolvuje fotenie, video rozhovory či tréning so svojim novým tímom. Predviesť sa bude môcť ale aj v hre FIFA 22 na Sony Playstation, keď vyzve jedného z hráčov fortunaligového tímu.

FINÁLE

Každý zapojený klub Fortuna ligy bude mať vo finále svojho zástupcu. Finalista bude reprezentovať klub v offline finále, ktoré by malo byť súčasťou veľkého finále Futbalu v meste v Bratislave v auguste 2022 (situácia závisí od aktuálnych epidemiologických podmienok). Finále bude streamované naživo na Twitch kanáli e-Fortuna liga a takisto na Facebooku