E-FL CHALLENGE

efortunaliga

E-Fortuna liga Challenge

Je atraktívnym e-športovým formátom, kde si hru FIFA na konzolách Sony Playstation zahrajú profesionálni futbalisti z klubov Fortuna ligy.

efortunaliga

12 FUTBALISTOV Z 12-TICH KLUBOV

Turnaja sa zúčastňujú vždy profesionálni futbalisti, nie e-športovci. Každý klub Fortuna ligy pritom zastupuje jeden nominovaný futbalista. Hráči sú rozdelení do skupín a po zápasoch v nich nasledujú vyraďovacie boje.

LIVE STREAM

Celý turnaj trvá zvyčajne približne 5 hodín a je streamovaný naživo na Twitch kanáli a Facebooku e-Fortuna ligy. Celý turnaj je moderovaný zo štúdia a všetky zápasy komentujú profesionálni komentátori. Ide o atraktívne prepojenie reálneho futbalu a e-futbalu

ZÁBAVA I POMOC

Okrem toho, že sa hráči i fanúšikovia sledujúci online stream zabavia, ide aj o pomoc. Celý turnaj sa nesie v znamení CSR rozmeru. Víťaz si totiž odnesie prémiu vo výške 1.000 eur, ktorú potom venuje na charitatívny projekt, ktorý si sám vyberie. V prvom ročníku venoval víťaz Dalibor Takáč z Ružomberku prémiu Trojlístku v Ružomberku, druhý ročník vyhral Sidney Friede z DAC 1904, ktorý venoval prémiu 1.000 eur organizácii Carissimi, tretí ročník vyhral Lukáš Kučera z FK Senica, ktorý si vybral DS Bojková.

PREHĽAD VÍŤAZOV

  1. Ročník (2020): Dalibor Takáč /MFK Ružomberok – venoval prémiu Trojlístku Ružomberok
  2. Ročník (2021): Sidney Friede / DAC Dunajská Streda – venoval prémiu Carrissimi
  3. Ročník (2022): Lukáš Kučera / FK Senica – venoval prémiu DS Bojková